Dekanımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Türk milletinin fedakârlıklarla kazandığı istiklâl mücadelesini bütün dünyaya duyurduğu ve sonucunu zaferle taçlandırdığı 30 Ağustos 1922 tarihi, kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin şanlı tarihinde önemli bir yere sahiptir.

Sultan Alparslan Komutasındaki Selçuklu ordusunun 950 yıl önce 26 Ağustos 1071 de Malazgirt Meydan Muharebesi ile kapılarını açtığı bu kutlu vatan toprakları üzerinde yine bir 30 Ağustos günü Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında bağımsız ve onurlu bir şekilde var olabilmenin Türk Milleti için ne kadar önemli olduğunu tüm dünyaya 99 yıl önce bir kere daha ilan ettik.

Bugün, bizler de onların mirasçısı olarak Türkiye Cumhuriyeti'ni muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak, bölgemiz insanına daha iyi sağlık hizmetleri sunmak ve çağa uygun doktorlar yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Milletçe elde ettiğimiz başarılar ve ülkemizin geldiği seviye, yolumuzun açık olduğunun en önemli göstergesidir. Büyük hamleler gerçekleştiren Türkiye geleceğe umutla bakmakta ve güvenle yoluna devam etmektedir.

Bu duygu ve düşünceler ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden istiklâl mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, tüm öğrenci ve öğretim üyelerimiz ile çalışanlarımızın, ayrıca halkımızın ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.

 

Prof.Dr. Alim KOŞAR

Dekan          

Yayın Tarihi: 27/08/2021
Okunma Sayısı: 152