21 Mart 2018 Çarşamba

Eğitim Becerileri Kursu

17 Mayıs 2017 Çarşamba 16:56 tarihinde eklendi | 977 defa okundu
Fakültemiz Eğitim Becerileri Kurulu tarafından Eğitim Becerileri Kursu 09-12 Mayıs tarihleri arasında fakültemizde yapıldı.

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi ve Bilişimi Anabilim Dalı Başkanlığı tarafından 4. Eğitim Becerileri Kursu 09-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenmiştir. Söz konusu kurs ilk defa Fakültemiz Eğitim Becerileri Kurulu üyesi olan öğretim üyelerimiz tarafından verilmiş olup İstanbul Üniversitesi’nden Prof. Dr. Zeynep SOLAKOĞLU kursa gözlemci olarak katılmıştır. 

Farklı eğitim teknikleri uygulamalarının yapıldığı interaktif ağırlıklı geçen kursa on dokuz öğretim üyesi katılmış ve sertifika almaya hak kazanmışlardır. 

Kurs sonunda alınan geri bildirimler sırasında katılımcı öğretim üyeleri kurstan duydukları memnuniyetlerini dile getirerek, uzun sürede kazanmış oldukları eğitimci deneyimlerini bu kurs sayesinde kısa bir süre de pekiştirdiklerini ifade etmişlerdir. 

 

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alim KOŞAR ve Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Mehmet YILDIRIM’ın katılımıyla gerçekleştirilen sertifika töreninde Dekanımız Prof. Dr. Alim KOŞAR Fakültemizin en önemli hedeflerinden birinin akreditasyon olduğunu belirterek bu kursların bu hedefe yönelik olumlu uygulamalar olduğunu vurgulamış ve tüm tıp fakültesi öğretim üyelerinin Eğitim Becerileri Kursu’nu almalarının sağlanacağını ifade etmiştir.   "